Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Przedszkole Niepubliczne "PINOKIO" ma swoją siedzibę w Chełmnie, woj. kujawsko-pomorskie, malowniczym mieście zwanym "Krakowem północy". "Pinokio" to przedszkole, w którym dziecka przebywa i wychowuje się w atmosferze życzliwości,  zrozumienia i poszanowania jego godności osobistej. Realizując treści i zadania programowe umożliwiamy dzieciom osiągnięcie pełnej dojrzałości szkolnej. Gwarantem tego jest nasza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z długoletnim doświadczeniem w pracy w dziećmi. 


W Przedszkolu Niepublicznym "PINOKIO" wszystkie posiłki przygotowywane są w przedszkolnej kuchni. Ponadto dysponujemy całym zapleczem kuchennym, które pozwala nam na higieniczne i zdrowe przyrządzanie potraw. Posiadamy nowoczesny sprzęt gastronomiczny - niezbędny w żywieniu zbiorowym. 


Dbamy o to, by nasze maluchy otrzymywały pełnowartościowe posiłki przyrządzane z wysokogatunkowych produktów. Ustalając menu zawsze bierzemy pod uwagę nasze preferencje kulinarne. Zawsze, w ciągu dnia serwowane są owoce i warzywa oraz te składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Podczas posiłków zachęcamy dzieci do próbowania warzyw, sałatek, surówek. Ważne jest to, że rozmawiamy z dziećmi na temat zdrowego odżywiania się i znaczenia dla zdrowia spożywania owoców i warzyw. A kiedy kilkoro z nich sięgnie po marchewkę, paprykę... czujemy, że warto. Nasza kucharka p. Dorota jest mistrzynią w gotowaniu. Spod jej ręki wychodzą przepyszne obiadki. Pani Ula uwielbia lepić pierogi ruskie, makaron czy też upiec przepyszną szarlotkę. Zapach, który unosi się w przedszkolu sprawia, że można poczuć się jak w domu, u mamy... Nie jest to bez znaczenia, ponieważ tam gdzie czujemy zapach jedzenia, tam czujemy się bezpiecznie...  Panie dbają przy tym o wyjątkową higienę podczas przyrządzania posiłków oraz używają odzieży ochronnej. Posiadają wszelkie badania lekarskie wymagane przez Sanepid, posiłki są przygotowywane z zachowaniem bezwzględnej higieny na podstawie norm HCCP. W oknach kuchennych zainstalowane są siatki na nieproszonych gości. 

Back to top